Nogometni klub Orebić

nedjelja, 18.05.2014.

DERBI MAESTRALU!

Maestral je u derbiju kola slavio protiv Orebića sa 4:2. Poveo je pogotkom Darka Jerkovića u 6. minuti, potom u 24. minuti pogađa Andrija Bebić. Orebić je smanjio u 42. minuti pogotkom Barija Kajzogaja. Svojim drugim pogotkom Darko Jerković je vratio Maestralu prednost od dva pogotka u 53. minuti. Marko Tolj u 65. je postigao drugi pogodak za goste, vratio nadu Orebiću, međutim, nakon pogotka Antonija Galova u 75. minuti bilo je jasno kako bodovi ostaju u Krvavcu. Maestral je tako osigurao drugo mjesto. Slobodan je u zadnjem kolu.
Iznenađenje u Vela Luci. Grk je pogotkom Marija Ivankovića u 27. minuti slavio protiv Hajduka 1932. Drugi put ove sezone Grk je osvojio tri boda. Prvi i jedini put prije gostovanja kod Hajduka u 2. kolu na Gnjilama protiv Slavena kada je bio bolji s 2:1, a ta utakmica odigrana je 22. rujna 2013. godine, dakle, nakon gotovo osam mjeseci pobjeda Grka!
U Pločama se nije igralo jer Omladinac nije doputovao na ogled protiv prvaka, Jadran Luka Ploče. Kako za nedolazak nije bilo opravdanja, 3:0 za Pločane bez igre.
U Gabrilima Croatija je s 2:0 bila bolja od Župe dubrovačke. Domaćin je poveo pogotkom kapetana Marija Mostine iz kaznenog udarca, a pobjedu domaćina potvrdio je Kristijan Ređepaj u 79. minuti.
U Kominu Gusar je nadigrao Dubrovnik 1919. sa čak 5:1 te zaključio sezonu. Kominjani su poveli pogotkom Jure Vladimira u 10. minuti. Za 2:0 pogodio je Jure Parmać u 44. minuti. U nastavku prvo gosti - Ante Daničić u 59. minuti, a potom nova tri pogotka Gusara, redom: 3:1 Stjepan Vlahović u 61., 4:1 Josip Parmać u 67. te 5:1 Jure Vladimir u 72. minuti.